Aksaray’da Yatırım programında 388 proje yer alıyor

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » Aksaray’da Yatırım programında 388 proje yer alıyor
04 Ekim 2017 - 17:05 | 130 kez okunmuş
Aksaray’da Yatırım programında 388 proje yer alıyor

Vali Pekmez: “ Yatırım programında yer alan 388 projeden 114’ü tamamlandı. 237 Proje devam ediyor 37 proje ihale aşamasında’

2017 Yılı 3. Döneminin değerlendirildiği İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Aykut Pekmez başkanlığında gerçekleştirildi.

İl Sağlık Müdürlüğü Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıda konuşan Vali Aykut Pekmez; 16 kurum ve kuruluşun 2017 yılı yatırım programında yer alan 388 projesinin toplam bedelinin 2 milyar 372 milyon 774 bin TL olduğunu; bunun yaklaşık 969 milyon 819 bin TL’sinin önceki yıllarda harcandığını söyledi.

2017 yılı ödenek toplamının yaklaşık 450 milyon 460 bin TL olduğunu belirten Vali Pekmez; 3. Dönem itibariyle nakdi gerçekleşmenin yüzde 41 düzeyinde olup kümülatif ortalama yüzde 48 fiziki gerçekleşme sağlandığını bildirdi.

Yatırım programında yer alan 388 projeden 114’nün tamamlandığını 237 projenin devam ettiğini 37 projenin ise ihale aşamasında olduğunu kaydeden Vali Pekmez; toplantıya katılan yatırımcı kurum ve kuruluş temsilcilerine yatırımların uygulanmasında karşılaşılan olası sorunların aşılması için koordinasyon sağlanarak birlikte çalışılmasını istedi.

Toplantıda daha sonra Vakıflar, İller Bankası A.Ş, Medaş, Teiaş, DSİ 4. Bölge, Orman ve Karayolları bölge müdürleri ile bakanlıkların il müdürleri Aksaray’da devam eden yatırımların son durumu hakkında bilgi verdi.

Toplantıya Vali Yardımcısı Kubilay Ant, Şahin Bayhan, Gürkan Karaman, Aksaray Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Baydar, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ, İlçe Kaymakamları, ilçe ve belde belediye başkanları ile yatırımcı kamu kurumlarının il müdürleri katıldı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Kavgada MHP eski ilçe başkanı öldü, 3 kişi yaralandı

Kavgada MHP eski ilçe başkanı öldü, 3 kişi yaralandıGüzelyurt ilçesinde çıkan silahlı kavgada, MHP eski ilçe başkanı ve belediye

Milletvekili Aydoğdu Babalar Gününü Kutladı

Milletvekili Aydoğdu Babalar Gününü KutladıAksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu; Ailesi için her türlü fedakârlığı üstlenen,

Kurtuluş Mahallesinde Asfalt Çalışmaları Sürüyor

Kurtuluş Mahallesinde Asfalt Çalışmaları SürüyorAksaray Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, Kurtuluş Mahallesinde

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN