Aksaray´da beyin ölümü gerçekleşen hasta 3 kişiye umut oldu

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » Aksaray´da beyin ölümü gerçekleşen hasta 3 kişiye umut oldu
05 Ağustos 2018 - 16:12 | 291 kez okunmuş
Aksaray´da beyin ölümü gerçekleşen hasta 3 kişiye umut oldu

Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gören ve beyin ölümü gerçekleşen hastanın organları ailesinin aldığı karar ile bağışlanarak 3 organ nakli bekleyen hastaların umudu oldu.

Aksaray merkez Yavuz Sultan Selim mahallesinde 28 Haziran tarihinde arkadaşı Hasan A. tarafından tüfekle kazara vurulan Yakup kaya ağır yaralanmıştı. Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen dün beyin ölümü gerçekleşen Yakup Kaya´nın organları ailesinin aldığı karar ile bağışlanarak 3 organ nakli bekleyen hastaların umudu oldu.

Birlik Haber’in edindiği bilgilere göre; Ankara Numune hastanesinden gelen organ nakli özel ekipleri Aksaray Eğitim Araştırma hastanesinde yaptıkları operasyon ile karaciğeri ve böbrekleri alarak Ankara´ya nakil ettiler.

Aksaray il sağlık Müdürü Cengizhan Kılıçaslan yaptığı açıklamada”Aksarayda bir kardeşimizin beyin ölümü gerçekleşti. Aileye sabır merhuma Allahtan rahmet diliyorum…

Aile aldığı karar ile üç kişi umut oldu,aileye sonsuz teşekkürler ederiz. Gecesini gündüzüne katan Organ nakli ekibine, aileyi Bilgilendiren ilk günden beri yanında olan hastane ekibine teşekkür ederiz.”dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Hırsızlara Şok Operasyon

Hırsızlara Şok OperasyonAsayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği görevlilerince ilimizde

2. OSB kurulması için istişare toplantısı düzenlendi

2. OSB kurulması için istişare toplantısı düzenlendiAksaray’a 2. OSB kurulması için Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası ve OSB Müdürlüğünce

Yüksek verimli sığır ırkı için ilk adım atıldı

Yüksek verimli sığır ırkı için ilk adım atıldıKOP İdaresi, Aksaray Üniversitesi ve Damızlık Süt Sığırı Yetiştiricileri

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN