Aksaray’da 83 bin öğrenci karnelerini alarak yarıyıl tatiline başladı

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » Aksaray’da 83 bin öğrenci karnelerini alarak yarıyıl tatiline başladı
19 Ocak 2019 - 10:22 | 38 kez okunmuş
Aksaray’da 83 bin öğrenci karnelerini alarak yarıyıl tatiline başladı

Aksaray’da 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı 1.Yarıyılını tamamlayan 83.352 öğrenci karnelerini alarak yarıyıl tatiline başladı.

Aksaray Valisi Ali Mantı Taptuk Emre Ortaokulunda düzenlenen karne dağıtım törenine katıldı. Vali Ali Mantı öğrencilere hitaben yaptığı konuşmasında ‘Ülkemizin geleceği, bekası için iyi yetişmiş nesillere ihtiyacımız var’ dedi.

Öğrencilere, en iyi şekilde eğitimlerini tamamlayarak ileriki yaşamlarındaki hedeflerine ulaşmaları temennisinde bulunan Vali Ali Mantı: “Ailemiz, devletimiz sizler için gayret sarf ediyor. Amacımız güzel bir şekilde okulumuzu bitirerek ileriki hedeflerimize ulaşmak olmalı. Önemli olan ailesine, vatanına, milletine hayırlı bir şekilde görevini yapabilmek. Bunun hakkını verebilmemiz lazım. Ülkemizin geleceği, bekası için iyi yetişmiş nesillere ihtiyacımız var. Hep birlikte hedeflerimizin gerçekleştireceğiz inşallah.” dedi.

Ailelerin çocukları için büyük fedakârlıklar gösterdiğini kaydeden Vali Ali Mantı ‘Ailelerimiz çocukları için daha fazla ilgi ve dikkatlerini öğrencilerimiz üzerine çekerek onlarla ilgilenmelerini bekliyoruz’ dedi.

Daha sonra öğrencilerin karnelerini ve hediyelerini veren Vali Ali Mantı öğrencilere tatillerini en iyi şekilde değerlendireceklerine inandığını belirterek başarı dilekleri ile öğrencilere iyi tatiller geçirmelerini temenni etti.

Vali Ali Mantı karne dağıtım töreni sonrasında okul öğretmenleri ile bir araya gelerek bir süre sohbet etti.

Karne dağıtım törenine, Belediye Başkan Vekili Süleyman Canbulut, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ, Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Murat Günaydın, Türk Eğitim-Sen Aksaray Şube Başkanı Ali Toprak ve davetliler katıldı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Evden Hırsızlık yapan şahıs yakalandı

Evden Hırsızlık yapan şahıs yakalandıAksaray emniyet müdürlüğünden yapılan açıklamada;13.07.2019 günü ilimiz

Trafik Değerlendirme Toplantısı

Trafik Değerlendirme ToplantısıAksaray’ın 2019 yılı ilk 6 aylık trafik durumunun değerlendirildiği toplantı

Türk Siyasi Hayatında Darbeler ve Milli Egemenlik Konferansı

Türk Siyasi Hayatında Darbeler ve Milli Egemenlik KonferansıAksaray Üniversitesi tarafından ‘Türk Siyasi Hayatında Darbeler ve Milli Egemenlik

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN