Aksaray’da 83 bin öğrenci karnelerini alarak yarıyıl tatiline başladı

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » Aksaray’da 83 bin öğrenci karnelerini alarak yarıyıl tatiline başladı
19 Ocak 2019 - 10:22 | 33 kez okunmuş
Aksaray’da 83 bin öğrenci karnelerini alarak yarıyıl tatiline başladı

Aksaray’da 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı 1.Yarıyılını tamamlayan 83.352 öğrenci karnelerini alarak yarıyıl tatiline başladı.

Aksaray Valisi Ali Mantı Taptuk Emre Ortaokulunda düzenlenen karne dağıtım törenine katıldı. Vali Ali Mantı öğrencilere hitaben yaptığı konuşmasında ‘Ülkemizin geleceği, bekası için iyi yetişmiş nesillere ihtiyacımız var’ dedi.

Öğrencilere, en iyi şekilde eğitimlerini tamamlayarak ileriki yaşamlarındaki hedeflerine ulaşmaları temennisinde bulunan Vali Ali Mantı: “Ailemiz, devletimiz sizler için gayret sarf ediyor. Amacımız güzel bir şekilde okulumuzu bitirerek ileriki hedeflerimize ulaşmak olmalı. Önemli olan ailesine, vatanına, milletine hayırlı bir şekilde görevini yapabilmek. Bunun hakkını verebilmemiz lazım. Ülkemizin geleceği, bekası için iyi yetişmiş nesillere ihtiyacımız var. Hep birlikte hedeflerimizin gerçekleştireceğiz inşallah.” dedi.

Ailelerin çocukları için büyük fedakârlıklar gösterdiğini kaydeden Vali Ali Mantı ‘Ailelerimiz çocukları için daha fazla ilgi ve dikkatlerini öğrencilerimiz üzerine çekerek onlarla ilgilenmelerini bekliyoruz’ dedi.

Daha sonra öğrencilerin karnelerini ve hediyelerini veren Vali Ali Mantı öğrencilere tatillerini en iyi şekilde değerlendireceklerine inandığını belirterek başarı dilekleri ile öğrencilere iyi tatiller geçirmelerini temenni etti.

Vali Ali Mantı karne dağıtım töreni sonrasında okul öğretmenleri ile bir araya gelerek bir süre sohbet etti.

Karne dağıtım törenine, Belediye Başkan Vekili Süleyman Canbulut, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ, Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Murat Günaydın, Türk Eğitim-Sen Aksaray Şube Başkanı Ali Toprak ve davetliler katıldı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Uyuşturucu suçundan bir kişi tutuklandı

Uyuşturucu suçundan bir kişi tutuklandıAksaray Emniyet Müdürlüğü Ekiplerinin 17.04.2019 tarihinde yapmış olduğu

Rektör Şahin’den Hayırlı Olsun Ziyareti

Rektör Şahin’den Hayırlı Olsun ZiyaretiAksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin beraberindeki Rektör Yardımcıları

AK Parti’den Başkan Evren Dinçer’e Hayırlı Olsun Ziyareti

AK Parti’den Başkan Evren Dinçer’e Hayırlı Olsun Ziyareti31 Mart Mahalli İdareler Yerel seçimlerini geride bırakan Ak Parti Aksaray teşkilat

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN