Dolar : Alış : 3.7967 / Satış : 3.8036
Euro : Alış : 4.6385 / Satış : 4.6469

Aksaray’da 15 Bin Öğrenci Sinemayla Buluştu

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » Aksaray’da 15 Bin Öğrenci Sinemayla Buluştu
25 Aralık 2017 - 13:51 | 32 kez okunmuş
Aksaray’da 15 Bin Öğrenci Sinemayla Buluştu

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği arasında yapılan protokol gereği “1 Milyon Öğrenci Sinemayla Buluşuyor” projesi tüm yurtta hayata geçirildi.

İlimizde de İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Aksaray Belediyesi işbirliğinde yaklaşık 15 bin öğrenci sinemayla buluşturuldu. 23 Ekim 2017 – 22 Aralık 2017 tarihleri arasında yaklaşık 2 ay boyunca ilimiz okullarında öğrenim gören öğrencilerimiz belli bir program dahilinde sinemaya götürülerek Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından belirlenen “İksir”, “Evliya Çelebi Ölümsüzlük Suyu”, “Son Mektup”, “120” ve “Ertuğrul 1890” gibi filmleri izlediler.

Konu ile ilgili bilgi veren İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Doğan, “Öğrenciler Sinemayla Buluşuyor” projesinin ülke genelinde ve ilimizde başarılı bir şekilde uygulandığını, öğrencilerimizin sinemaya giderek farklı bir etkinliği gerçekleştirdiklerini belirtti. Doğan, sinema, tiyatro, vb. görsel uygulamaların eğitim alanında etkili olduğunu belirterek, çocuklarımızın hem tarihi değerlerimizi öğrenmeleri, hem de sosyal ve kültürel yönden gelişimleri adına bu ve benzeri uygulamaların oldukça önemli olduğunu vurguladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği, Milli Eğitim Bakanlığımız arasında yapılan protokol kapsamında öğrencilerimizin sinemaya götürülmesi uygulamasının 22 Aralık 2017 tarihi itibariyle tamamlandığını, proje kapsamında Aksaray merkez ve ilçelerinden yaklaşık 15 bin öğrencinin sinemaya götürüldüğünü belirtti. Kartal, projenin çok güzel olduğunu ve devamının da olmasını temenni ettiklerini belirterek, bu proje ile pek çok öğrencinin hayatında ilk defa sinemaya gittiğini ve oldukça mutlu olduklarını ifade etti.

Aksaray Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Tarık Gümüşsoy ise böylesine anlamlı bir projenin içerisinde olmaktan mutluluk duyduklarını, Aksaray Belediyesi olarak her zaman eğitim ve kültür konularını çok önemsediklerini ve bu konularda daima tüm kurumlarla işbirliği içerisinde olduklarını vurguladı.

“1 Milyon Öğrenci Sinemayla Buluşuyor” Projesi ile ilgili görüşlerini belirten öğretmen ve öğrenciler de projenin oldukça güzel olduğunu ve bu projenin devam etmesi gerektiğini vurgulayarak, projede emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini ifade ettiler.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Altınsoy, İl Kongresinin ardından çalışmalarını hızlandırdı

Altınsoy, İl Kongresinin ardından çalışmalarını hızlandırdıAk Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Ak Parti 6. Olağan İl Kongresinin ardından

Başkan Yazgı, Öğrencilere Kitap Okumayı Tavsiye Etti

Başkan Yazgı, Öğrencilere Kitap Okumayı Tavsiye EttiVali Aykut Pekmez ve Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Yusuf Hakiki Baba Ortaokulunda

Türkiye Paralimpik Yüzme Şampiyonası Aksaray’da Devam Ediyor

Türkiye Paralimpik Yüzme Şampiyonası Aksaray’da Devam EdiyorTürkiye Paralimpik Yüzme Şampiyonası Aksaray olimpik yüzme havuzunda başladı.

RastgeleSeçilen İçerik
Farkı Bul

09 Nisan 2016

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN