Aksaray’a 2 milyon liralık otel

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » Aksaray’a 2 milyon liralık otel
04 Temmuz 2015 - 15:15 | 15.464 kez okunmuş
Aksaray’a 2 milyon liralık otel

Ankara’da yaşayan eğitimci Taşpınarlı işadamından beldesine 2 milyon liralık dev yatırım yapacak. Projenin 6 ay içerisinde tamamlanarak faaliyete geçmesi bekleniyor.
Aksaray-Adana Karayolu Taşpınar Belediyesi giriş kavşağı üzerine 24 odalı yaklaşık 2 Milyon Lira maliyetli 3 yıldızlı otel yapılacak. Tarım, Kırsal Kalkınmayı Destekleme (TKDK) İl koordinatörü Selim Biçen ile iş adamı Abdullah Yüksel arasında imzalanan sözleşme de projenin %50’si ve KDV’si hibe olarak verildi.
Yüksel; “İstihdam Aksaray’dan Sağlanacak”
Dev yatırım hakkında bilgi veren Bilimken Turizm şirketi işletmecisi işadamı Abdullah Yüksel şu ifadelere yer verildi; “Ankara’da yaşamama rağmen babamın doğduğu ve yaşadığı benimde akrabalarımın, yakınlarımın bulunduğu Taşpınar Beldesine; hem bu kırsal alanı geliştirmek, hem de istihdam sağlamak için bir yatırım yapmayı planladım. Yapılan çalışmalar sonucunda beldeme 24 odalı, 3 yıldızlı bir otel inşaat çalışmasını başlattık. 6 ay içerisinde tamamlanmasını planladığımız Bilimkent Butik Otel’imizin faaliyete geçmesinin ardından bölgenin ve ilimizden istihdam sağlayacağız. Projemiz Duka Mühendislik, Tarım Danışmanlık Şirketi tarafından tamamlandı. Tarım, Kırsal Kalkınmayı Destekleme (TKDK) Kurumu il koordinatörlüğünde sözleşmemizi imzaladık. Böyle büyük yatırımı Aksaray’a kazandırmaktan dolayı mutluyum. Projede emeği geçen ve bizlere yardımcı olan başta TKDK İl koordinatörü Selim Biçen ve çalışanlarına, Duka Danışmanlık Yönetim Kurul Başkanı Hasan Kasal’a teşekkür ederim. İnşallah yatırımımız bölgemize ve ilimize hayırlı olur” dedi.
Kasal;“Yatırımcıların, Korkmadan Cesurca Yatırımlarını Bekliyoruz”
Duka Danışmanlık Yönetim Kurul Başkanı Hasan Kasal ise;“Yatırımların bir yenisini daha ilimize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İstihdam sağlayan daha önceki projelerimizin devamını getireceğiz. Bölgemize değer katma adına daha çok proje ile gelecek yatırımları beklemekteyiz. Yatırımcıların korkmadan, cesurca ilimize yatırım yapmalarını bekliyoruz. Yatırım yapmak isteyen yatırımcıların her konuda bizlerle yapacakları görüşmede her konuda bilgi alabilirler” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Çaldığı Eşyalarla Birlikte Kıskıvrak Yakalandı

Çaldığı Eşyalarla Birlikte Kıskıvrak Yakalandı18.03.2019 günü saat:22.00 sıralarında Taşpazar Mahallesi 852 Sokak Erdem Sitesinde

Karnından devasa kitle çıkartıldı

Karnından devasa kitle çıkartıldı6 yaşında ki bir çocuğun karnından 20 cm büyüklüğünde, 2 kg ağırlığında

Aksaray’da Günlük 40 bin yumurta üretiyor

Aksaray’da Günlük 40 bin yumurta üretiyorAksaray İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent SAKLAV ilimizde faaliyete gösteren

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN