Aksaray SGK Üniversite Öğrencilerine Konferans verdi

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » Aksaray SGK Üniversite Öğrencilerine Konferans verdi
29 Nisan 2015 - 14:37 | 13.664 kez okunmuş
Aksaray SGK Üniversite Öğrencilerine Konferans verdi

Aksaray Sosyal Güvenlik İl Müdürü Saffet ÇALIŞKAN Aksaray Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü öğrencilerine konferans verdi.

Etkili İletişim, Halkla İlişkiler, Sosyal Güvenlik ve Sosyoloji konusunda Üniversite Öğrencilerine hitaben Çalışkan; “Yıllar sonra bu sıraları görmek beni oldukça duygulandırdı. Dolayısıyla burada siz öğrencilerle bir arada olmaktan oldukça mutluyum.

Asıl olan insanlara faydalı olmak, onlara değer vermek, insanların yolundan bir taş ayıklamaktır.

Peygamber Efendimiz (S.A.V) her insana tüm vücudunu dönerek konuşmuştur. Bu etkili bir iletişim metodudur ki karşı tarafta olumlu bir karşılık doğurmaktadır. Karşınızda ki insana var olan değerini vererek, samimiyetle konuşmanız halinde sözünüz ona değil taşa bile geçecektir. Burada asıl amacımızın insana hizmet olduğunu hiç unutmamalıyız.

Daha önce Bağ-kur, SSK, Emekli Sandığı ayrı ayrı kuruluşlardı. Sosyal Güvenlik Reformu ile bunlar tek bir kurum çatısı altında birleştirilerek Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) kuruldu.

Reformun üç ana amacı vardı. Bunlar Sosyal sigortacılık norm ve standart birliğini sağlamak, Genel Sağlık Sigortası oluşumu ve tek çatı altında toplanarak birleştirilmesidir.

Genel Sağlık Sigortası tüm vatandaşlarımızı kapsamaktadır.

Genel sağlık Sigortası ile tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı sağlık güvencesi altına alınmıştır.

25 yaşına kadar Üniversite öğrenimi görenler anne ve babalarının sigortasından yararlanmaktadır.

Sağlık Hizmetlerinden yararlanabilmek için sigortası olmayan vatandaşlarımız Gelir Testine gitmekte çıkan sonuca göre prim ödemekte, prim ödeme gücünün altında bir durumu varsa prim ödemeden sağlık hizmetinden faydalanmaktadır. Burada herkesin gelir durumu ve ödeme gücü aynı olmadığı için böyle bir yöntem uygulanmaktadır.

Ayrıca birçok Avrupa ülkesinin ve dünya ülkelerinin aksine ülkemizde sağlık hizmetinde sevk zinciri uygulanmamaktadır. TC. Kimlik numarası ile sağlık karnesi taşımadan tüm Sağlık Hizmeti sunucularına başvurabilmekte ve istediği eczaneden ilacını alabilmektedir” dedi.

Öğrencilere ilgilerinden dolayı teşekkür eden İl Müdürü Çalışkan; sağlıklı, başarılı ve huzurlu bir yaşam diledi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Genel Sekreter, Muhtarlar ve Otobanın Yüklenici Firma Sahipleri Bir araya geldi

Genel Sekreter, Muhtarlar ve Otobanın Yüklenici Firma Sahipleri Bir araya geldiGenel Sekreter, Muhtarlar ve Otobanın Yüklenici Firma Sahipleri Bir araya geldi.

İlk İmplantlar Cerrahi Olarak Yerleştirilmeye Başlandı

İlk İmplantlar Cerrahi Olarak Yerleştirilmeye BaşlandıAksaray Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde İlk İmplantlar Cerrahi Olarak

Arda Beştaş, Enerya Genel Müdürü Oldu

Arda Beştaş, Enerya Genel Müdürü OlduArda Beştaş, Enerya Genel Müdürü Oldu. 2008 yılından itibaren Enerya’da

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN