Aksaray Şehitliğine öğrencilerden yoğun ilgi

Ana Sayfa » Haberler » Eğitim » Aksaray Şehitliğine öğrencilerden yoğun ilgi
14 Mart 2018 - 17:42 | 47 kez okunmuş
Aksaray Şehitliğine öğrencilerden yoğun ilgi

Aksaray’da anaokulundan lise seviyesine farklı okullarda okuyan öğrenciler, Aksaray Şehitliği’ni ziyaret ederek, şehitler için dua ediyor.

Aksaray Şehitliğine öğrenci ve öğretmenleriyle ziyarete gelen okul Müdürü , “Ülkemiz yurt içi ve dışında terörle önemli bir mücadele veriyor. Bu mücadelede vatanımız ve milletimiz için şehit olan, gazilikle şereflenen askerlerimiz ve polislerimiz bulunmakta. Bizler ülkemizde huzur içinde yaşıyorsak onlar sayesindedir. Şehitlerimiz için ne yapsak az kalır, borcumuzu ödeyemeyiz. Gelecek nesillere de bu bilinci aktarmalıyız” dedi.

Anadolu Lisesi’nde okuyan ve kız öğrenci pansiyonunda kalan öğrencilerden oluşan 100 kişilik grupla Aksaray Şehitliğini ziyaret ettiklerini belirterek, şunları ifade etti:

“Milli Eğitim Bakanlığı pansiyonlarında kalan öğrencilere yönelik Yurdumun Değerleri isimli etkinlik kapsamında pansiyonumuzda kalan öğrencilerimizle şehitliği ziyaret ettik. Kur’an-ı Kerim okundu ve daha önce öğrencilerimizin yaptığı Kur’an-ı Kerim hatminin duası gerçekleştirildi. Öğrencilerimiz de şehitlerimiz için dua etti. Öğrencilerimize şehitlik, vatan ve millet sevgisini anlattık. Vatan, millet sevgisinin en asil, en yüce sevgilerden birisi olduğunu, bizlerin de vatan uğrunda destanlar yazan, şehitler ve gazilerle dolu bir milletin çocukları olduğumuzu aktardık.”

Aksaray Şehitliğine okullardan yoğun ilgi yaşanırken, Hayme Hatun Anaokulu da öğrencilerle şehitliği ziyaret ederek, karanfil bıraktı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Genel Sekreter, Muhtarlar ve Otobanın Yüklenici Firma Sahipleri Bir araya geldi

Genel Sekreter, Muhtarlar ve Otobanın Yüklenici Firma Sahipleri Bir araya geldiGenel Sekreter, Muhtarlar ve Otobanın Yüklenici Firma Sahipleri Bir araya geldi.

İlk İmplantlar Cerrahi Olarak Yerleştirilmeye Başlandı

İlk İmplantlar Cerrahi Olarak Yerleştirilmeye BaşlandıAksaray Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde İlk İmplantlar Cerrahi Olarak

Arda Beştaş, Enerya Genel Müdürü Oldu

Arda Beştaş, Enerya Genel Müdürü OlduArda Beştaş, Enerya Genel Müdürü Oldu. 2008 yılından itibaren Enerya’da

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN