SON DAKİKA

Aksaray Müteahhitler Birliği Fas’a Gezi Düzenledi

Ana Sayfa » Haberler » Güncel Haber » Aksaray Müteahhitler Birliği Fas’a Gezi Düzenledi
14 Kasım 2019 - 16:19 | 20 kez okunmuş
Aksaray Müteahhitler Birliği Fas’a Gezi Düzenledi

Aksaray Müteahhitler Birliği, geçtiğimiz haftalarda üyelerine özel olarak, yirmi müteahhidin katılımı ile Fas’a Kültür gezisi düzenlendi.

Konya’dan yola çıkan müteahhitler uzun bir yolculuğun ardından Kazablanka havalimanına inerek kendilerini bekleyen rehberle buluşup, otobüsle Kazablanka panoramik şehir turu yaptılar. Dünyanın en büyük 3. Cami olan 2. Hasan Camisini ziyaret edip namaz kılan ve dualar eden müteahhitler ardından otele geçip dinlendiler. Kazablanka’da 1 gece konaklayan müteahhitler,Gezinin ikinci durağı olan Marakeş’e ulaşmak için erken saatte yola çıktılar.

Fas denildiği zaman asıl akıllara gelen Marakeş’te ;Kızıl şehri,Kral Bahçesini,Fasın ilk başkenti olan surların içindeki eski şehir Medina’yı hayranlıkla gezdiler. UNESCO tarafından koruma altına alınmış ilk meydan olan ‘Jama El Fena ‘meydanı tarihi dokusu ve gizemi müteahhitleri şehre hayran bıraktı. Tur organizasyonu içerisinde Fas yemekleri yiyen müteahhitler Fas kültürünü yakından tanıma fırsatı buldular.

AKMÜB Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Güneş yaptığı açıklamada; ‘‘ Biz başkanlık görevini geldiğimiz vakit, yönetimimizle birlikte oluşturduğumuz faaliyet takvimine,Fas Kültür Gezisini de koymuştuk.Müteahhitlerimiz sağ olsun gezi çağrımızı yaptığımızda ,birkaç saat içerisinde tüm kontenjanlarımızı doldurdular. Kültür gezimiz, gerekenden çok keyifli ve nostaljik bir gezi oldu. 2020 yılı faaliyet takviminde yine bu tarz Kültürel gezilerimiz olacaktır. Yeni faaliyet takvimimizi oluşturunca üyelerimizle en kısa zamanda paylaşacağız. Kültürel gezilerimiz, müteahhitlerimizin yoğun iş temposundan vakit ayırarak , böyle bir tatili hakkettiklerini ,üyelerimiz arasında kaynaşmanın ve birlikteliğin artmasını sağlamaktadır. Ayrıca kültürel ve mimari yapı olarak, müteahhitlerimizin farklı mimari tasarımlarını görmesi,keşfetmesi sektör açısından önemlidir.Çünkü gelişmek ve geliştirmek bilgi birikimiyle meydana gelmektedir.Sektörümüz açısından bu tür gezilerin faydalı olacağına inanıyorum .Fas Kültür gezimize katılan Üyelerimize içtenlikle teşekkür ederim. Birliğimizin artması ve daim olması için yeni gezilerimizde buluşmak dileği ile’’ dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Afgan Uyruklu vatandaşın evinde Yangın çıktı

Afgan Uyruklu vatandaşın evinde Yangın çıktıBahçeli Mahallesinde Afgan Uyruklu vatandaşın evinde Yangın çıktı. Bahçeli

Altınsoy, “Yatırımcılar Her Zaman Baş Tacımız”

Altınsoy, “Yatırımcılar Her Zaman Baş Tacımız”Organize Sanayi Bölgesi’nde bir dizi temas ve ziyaretlerde bulunan AK Parti Aksaray

Özel İdare Lojmanında Yangın Paniği

Özel İdare Lojmanında Yangın PaniğiDün gece saatlerinde Yunus Emre mahallesi Ihlara Bulvarında Özel idare arkasındaki

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN