Dolar : Alış : 3.5213 / Satış : 3.5276
Euro : Alış : 4.1333 / Satış : 4.1408

Aksaray Modern Çiftliğe Kavuşuyor

Ana Sayfa » Haberler » Güncel Haber » Aksaray Modern Çiftliğe Kavuşuyor
23 Ağustos 2014 - 15:02 | 13.635 kez okunmuş

Aksaray Modern Çiftliğe Kavuşuyor

Aksaray Modern Çiftliğe Kavuşuyor

Kırsal kalkınmayı hızlandırma çalışmaları kapsamında Aksaray 3 milyon TL değerinde modern bir çiftliğe kavuşuyor.

Avrupa Birliği (Ab)’ne üyelik öncesi kırsal kalkınmayı hızlandırmaya yönelik 2007 yılında kurulan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), Ab fonlarından tahsis ettiği geri ödemesiz milyarlarca lira para ile binlerce girişimcinin önünü açıyor. Kırsal kalkınmayı hızlandırma çalışmaları kapsamında Aksaray 3 milyon TL değerinde modern bir çiftliğe kavuşuyor. Tarımsal Kalkınma Destekleme Kurumu toplantı salonunda yapılan imza törenine TKDK İl Koordinatörü Dr. Selim Biçen, proje sahibi Soner Sarı, Önde Danışmanlık ve Mesleki Eğitim Genel Koordinatörü Mahmut Eser katıldı.

Törende konuşan TKDK İl Koordinatörü Dr. Selim Biçen, “Avrupa Birliği hibe fonlarından yararlandırmak için yatırımcıları kurumumuza bekliyoruz. Aksaray gibi tarım ve hayvancılığın il ekonomisinde oldukça önemli bir yer tutuğu bir ilin TKDK fonlarından daha fazla yararlanması lazım. Bu yatırımın ilimize kazandırılması aşamasında ki gayretlerinden dolayı Soner Sarı beye ve danışman firmasına teşekkür ediyorum” dedi.

Proje sahibi Soner Sarı ise, “Şehrinin ihtiyacı olduğunu her mecrada dile getirmemizle beraber bu konuda somut adımlar atmaktan son derece memnunum. TKDK desteğinin 3 milyon TL civarındadır. Emeği geçen kurum ve kuruluşlara ve danışman firma teşekkür eder hayırlı olmasını temenni ederim” şeklinde konuştu.

Önde Danışmanlık ve Mesleki Eğitim Genel Koordinatörü Mahmut Eser ise, “Hayvancılıkla ilgili tarım ürünlerini en modern koşullarda ve maksimum verim almak için sürekli ilerleme modeli ile yenilikçi makine ekipmanlarla beraber Ab şartlarında çiftlik olacaktır. Yenilikçi projelerle ilimize ve ülkemize kazandırdığımız her yeni yatırımlar ve yatırımcılar kazandırmak büyük sevinç kaynağımızdır. Ülkemiz ve Aksaray genelinde modern çiftliklere olan ihtiyaç her geçen gün artmakta olup Soner beyin yapacağı yatırım şehrimize ve ülkemize önemli katkı sunacaktır. Tarım ve hayvancılıkta önemli bir konuma sahip olan ve Aksaray’a yakışan bir çiftlik yatırımı olacağı düşüncesindeyim. Ülke ekonomisine sağlayacağı katkı ile beraber istihdam konusunda da ilimize katkı sağlayacaktır” diye konuştu

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

AKMÜB Konfederasyon başkanını ziyaret etti

AKMÜB Konfederasyon başkanını ziyaret ettiAksaray Müteahhitler Birliği Başkanı Cüneyt GÖKTAŞ ve Yönetim Kurulu Üyeleri,

Yılın İlk 6 Ayında 1818 Bebek Doğdu

Yılın İlk 6 Ayında 1818 Bebek DoğduAEAH Ş.Vehbi Ekecik Kadın Doğum ve Çocuk Kliniğinde, yılın ilk altı ayında

Aksaray’a Adalet Bakanlığı tarafından ceza infaz kurumu ve lojman yapılacak

Aksaray’a Adalet Bakanlığı tarafından ceza infaz kurumu ve lojman yapılacakAksaray’a Adalet Bakanlığı tarafından 7 ceza infaz kurumu ve 500 adet lojman

RastgeleSeçilen İçerik
Öz Güven Emlak

20 Temmuz 2015

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN