Dolar : Alış : 3.7816 / Satış : 3.7884
Euro : Alış : 4.6527 / Satış : 4.6611

Aksaray İl Eğitim Tarihi Müzesi Açılışı Yapıldı

Ana Sayfa » Haberler » Eğitim » Aksaray İl Eğitim Tarihi Müzesi Açılışı Yapıldı
29 Kasım 2017 - 9:45 | 39 kez okunmuş
Aksaray İl Eğitim Tarihi Müzesi Açılışı Yapıldı

Aksaray İl Eğitim Tarihi Müzesi, “Geçmişimizden Ders Alarak Geleceğe Koşuyoruz” sloganıyla, 24 Kasım 2017 günü, ülkemizin diğer illerindeki İl Eğitim Tarihi müzeleri ile eş zamanlı olarak açıldı.
Uluırmak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde İl Eğitim Tarihi Müzesi açılışı yapıldı. İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL’ın İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız, Şube Müdürlerimiz, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı açılışta, İl Milli Eğitim Müdürümüz; bu müzenin oluşmasında emeği geçen tüm yönetici ve öğretmenlere teşekkür etti.
Gençlerin millî, manevi ve kültürel değerleri benimseyen, koruyan ve geliştiren; sanat eserleri, müze ve anıtlar gibi millî değerlerimizi tanıyan, bugünkü yaşantıları ile geçmiş yaşantılar arasında bağlantılar kurarak, gözlem, mantık, hayal gücü ve beğeni duygusu gelişmiş bireyler olarak yetişmeleri amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü koordinesinde yürütülen çalışmalar tamamlanmış ve her ilde bir “Eğitim Tarihi Müzesi”nin açılışı gerçekleşmiştir.

Bu planlama çerçevesinde ülke genelinde müzelerin önemi konusunda, başta eğitim camiamız olmak üzere toplumda farkındalık oluşturulması ve müzelerin okulların yaşayan bir birimi ve etkin bir öğrenme ortamı hâline getirilmesi amaçlanmıştır.
İl genelinde eğitim tarihi açısından arşiv değeri taşıyan evrak, doküman, yayın, kitap, dergi, rehber, broşür, katalog, fotoğraf, video film, film şeridi, dia, eğitim araç ve gereçleri, özellikle geçmiş yıllara ait ders kitapları ve eğitim materyalleri ile objeler Aksaray İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen okul ve kurumlardan toplanmış ve Aksaray İl Eğitim Tarihi Müzesinde koruma altına alınmıştır.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Hastanenin 200 Yataklı Ek Bina İhalesi Yapıldı

Hastanenin 200 Yataklı Ek Bina İhalesi YapıldıAk Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Aksaray Halkına Sağlık’ta daha kaliteli

ATB’den Üyelerine 11 Milyon TL Nefes Kredisi

ATB’den Üyelerine 11 Milyon TL Nefes KredisiAksaray Ticaret Borsası Üyelerinin finansman sorunlarının giderilmesine katkı

Ervah Mezarlığı 4 Bin Metrekare Genişletiliyor

Ervah Mezarlığı 4 Bin Metrekare GenişletiliyorAksaray Belediyesi mevcut Ervah Mezarlığının doğu kısmından, 4 bin metre karelik

RastgeleSeçilen İçerik
Hoşsohbet Cafe

26 Haziran 2015

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN