Aksaray İl Eğitim Tarihi Müzesi Açılışı Yapıldı

Ana Sayfa » Haberler » Eğitim » Aksaray İl Eğitim Tarihi Müzesi Açılışı Yapıldı
29 Kasım 2017 - 9:45 | 84 kez okunmuş
Aksaray İl Eğitim Tarihi Müzesi Açılışı Yapıldı

Aksaray İl Eğitim Tarihi Müzesi, “Geçmişimizden Ders Alarak Geleceğe Koşuyoruz” sloganıyla, 24 Kasım 2017 günü, ülkemizin diğer illerindeki İl Eğitim Tarihi müzeleri ile eş zamanlı olarak açıldı.
Uluırmak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde İl Eğitim Tarihi Müzesi açılışı yapıldı. İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL’ın İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız, Şube Müdürlerimiz, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı açılışta, İl Milli Eğitim Müdürümüz; bu müzenin oluşmasında emeği geçen tüm yönetici ve öğretmenlere teşekkür etti.
Gençlerin millî, manevi ve kültürel değerleri benimseyen, koruyan ve geliştiren; sanat eserleri, müze ve anıtlar gibi millî değerlerimizi tanıyan, bugünkü yaşantıları ile geçmiş yaşantılar arasında bağlantılar kurarak, gözlem, mantık, hayal gücü ve beğeni duygusu gelişmiş bireyler olarak yetişmeleri amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü koordinesinde yürütülen çalışmalar tamamlanmış ve her ilde bir “Eğitim Tarihi Müzesi”nin açılışı gerçekleşmiştir.

Bu planlama çerçevesinde ülke genelinde müzelerin önemi konusunda, başta eğitim camiamız olmak üzere toplumda farkındalık oluşturulması ve müzelerin okulların yaşayan bir birimi ve etkin bir öğrenme ortamı hâline getirilmesi amaçlanmıştır.
İl genelinde eğitim tarihi açısından arşiv değeri taşıyan evrak, doküman, yayın, kitap, dergi, rehber, broşür, katalog, fotoğraf, video film, film şeridi, dia, eğitim araç ve gereçleri, özellikle geçmiş yıllara ait ders kitapları ve eğitim materyalleri ile objeler Aksaray İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen okul ve kurumlardan toplanmış ve Aksaray İl Eğitim Tarihi Müzesinde koruma altına alınmıştır.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Hırsızlara Şok Operasyon

Hırsızlara Şok OperasyonAsayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği görevlilerince ilimizde

2. OSB kurulması için istişare toplantısı düzenlendi

2. OSB kurulması için istişare toplantısı düzenlendiAksaray’a 2. OSB kurulması için Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası ve OSB Müdürlüğünce

Yüksek verimli sığır ırkı için ilk adım atıldı

Yüksek verimli sığır ırkı için ilk adım atıldıKOP İdaresi, Aksaray Üniversitesi ve Damızlık Süt Sığırı Yetiştiricileri

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN