Aksaray Barosu Kadın Üyeleri İl Genel Meclisi Ziyaret Ettiler

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » Aksaray Barosu Kadın Üyeleri İl Genel Meclisi Ziyaret Ettiler
06 Aralık 2018 - 15:47 | 66 kez okunmuş
Aksaray Barosu Kadın Üyeleri İl Genel Meclisi Ziyaret Ettiler

Aksaray Barosu Kadın ve Çocuk Hakları Komisyonu 5 Aralık Kadına Seçme ve Seçilme Hakkının verildiği gün dolayısıyla İL Genel Meclis Başkanı Mehmet TÜZÜN’Ü ve meclis üyeliğine seçilen kadın meclis üyeleri Ayşe Akel ve Selda Çıtak’ı ziyaret ettiler.Meclis ziyaretine Eylül Sinem Karadal,Kübra Karatay Aslan,Melek Eroğlu,Ferdana Karayazılı,Elmas Ürkmez,Nurten Altınkaya,Özlem Döne Bölükbaş ve Saynur Öztürk katıldı.

Meclis Başkanı Mehmet TÜZÜN Kadın meclis üyelerini ziyarete gelen Aksaray Barosu Kadın ve Çocuk Hakları Komisyon üyelerine ve seçilen kadın meclis üyelerine çiçek takdim ederek günlerini kutladı.

Başkan TÜZÜN konu ile ilgili yaptığı açıklamada; Kadınlara seçme ve seçilme hakkını tanıyan yasanın kabulü, Cumhuriyet tarihimiz içinde demokrasi adına atılan en önemli adımlardan biri olmuş; pek çok batılı ülkeden önce yürürlüğe konan bu yasa sayesinde, kadınlarımızın siyasi ve toplumsal hayattaki konumları daha da güçlenmiştir.
Bu duygu ve düşüncelerle Kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkının verildiği bu anlamlı günde kadın haklarının her geçen gün iyileştirilmesi ve kadınlarımızın toplumsal hayatın her alanında yerlerini almasını temenni ediyor Aksaray Barosu Kadın ve Çocuk Hakları Komisyonu ve seçilen meclis kadın üyelerimizin bu anlamlı günlerimi kutluyorum,dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Özel Çocuklara Özel Gezi

Özel Çocuklara Özel GeziAksaray İHH İnsani Yardım Derneği Yetim Biriminin ilgilendiği özel çocuklar

ATSO Başkanı Göktaş’tan Ekonomiye İlişkin Yasa Değişiklikleri Hakkında Önemli Açıklamalar

ATSO Başkanı Göktaş’tan Ekonomiye İlişkin Yasa Değişiklikleri Hakkında Önemli AçıklamalarAksaray Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Göktaş, Basılı

Vali Mantı Gazeteciler Birliği’ni Ziyaret Etti

Vali Mantı Gazeteciler Birliği’ni Ziyaret EttiAksaray Valisi Ali Mantı Aksaray Gazeteciler Birliğini ziyaret ederek Gazeteciler

RastgeleSeçilen İçerik
Evim Ev Yemekleri

30 Kasım 2014

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN