SON DAKİKA

AKMÜB, 68 Adet yerli araba almayı taahhüt ediyor

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » AKMÜB, 68 Adet yerli araba almayı taahhüt ediyor
02 Ocak 2020 - 11:11 | 34 kez okunmuş
AKMÜB, 68 Adet yerli araba almayı taahhüt ediyor

Aksaray Müteahhit Birliği Başkanı Fatih Güneş, gündeme dair yaptığı açıklamada;

’’ Türkiye için değişim başlıyor,geçtiğimiz günlerde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Şırnakta yaptığı açıklamada ‘1 Ocak itibarıyla sıfır konutta ,konut kredilerinin yüzde 0.79’a düşeceğinin haberini vermesi emlak ve konut sektörünün daha da canlanması sağlayacaktır. %0.79’dan 5 yıllık (60 ay) vadeyle 100 bin TL kredi kullanan bir vatandaşımız aylık taksit 2.099,00TL ödeme, geri ödenecek tutar ise 125.952,50 TL. %0.99 oranından hesaplarsak 5 yıl (60ay) vadeyle 100 bin TL kredi kullanan vatandaşımız, aylık taksit 2.218TL ödemeyle toplamda; 134.506 TL geri ödeyecek. Aradaki fark 8.554.00 TL buda vatandaşımızın ödeme kolaylığı sağlayan ve cebinde kalacak paradır. Devletimizin, Müteahhitlerimizi ve ev alacak vatandaşlarımızı desteklemesi bizleri memnun etmiştir.

Bu gelişmelerin yanı sıra Ülke gündemine damga vuran Yerli ve Milli otomobilimizin tanıtımı ,bizleri fazlasıyla gururlandırmıştır.Gelişen teknolojiyi otomotiv sektörüyle nakışlayıp işleyen 1,5 yılda, en az 22 milyar liralık yeni yatırımla yerli otomobilin 5 farklı versiyonu daha piyasaya sunacak olan. Tek şarjla 500 kilometre yol yapacağı açıklanan ve nesnelerin interneti teknolojisiyle donatılmış akıllı otomobil, kelimenin tam manasıyla geleceğin otomobili olacak. 2023 tarihinden itibaren seri üretime geçildiği taktirde Aksaray Müteahhitler Birliği ve üyeleri ile, tam 68 Adet yerli araba almayı taahhüt ediyoruz.İnternet üzerinden online ön taahüt başvurumuzu yapacağız. Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bu dev projeyi başlatan, ona sahip çıkan, geceli gündüzlü çalışarak ortaya çıkaran herkese tüm kalbimle teşekkür ediyorum.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

ASÜ Özel Gıda Kontrol Laboratuvarı Üreticinin Hizmetinde

ASÜ Özel Gıda Kontrol Laboratuvarı Üreticinin HizmetindeAksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, tarım ve hayvancılık

Model Uydu yarışmaları Aksaray’da yapıldı

Model Uydu yarışmaları Aksaray’da yapıldıModel uyduların roketle fırlatıldığı, TEKNOFEST kapsamında düzenlenen TÜRKSAT

DEAŞ ve FETÖ’den 2 kişi tutuklandı

DEAŞ ve FETÖ’den 2 kişi tutuklandıAksaray Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada; Terörle Mücadele Şube

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN