Akmek’te Marka Ürünlerimiz Üretilecek

Ana Sayfa » Haberler » Belediye Haberleri » Akmek’te Marka Ürünlerimiz Üretilecek
24 Eylül 2014 - 14:18 | 13.544 kez okunmuş

Akmek’te Marka Ürünlerimiz Üretilecek

Akmek’te Marka Ürünlerimiz Üretilecek

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, incelemelerde bulunmak üzere Aksaray Belediyesi Meslek Edindirme ve Kadın Aktivite Merkezi (AKMEK’i) ziyaret etti.
Belediye Başkan Yardımcıları Güven Kemerkaya ve Mustafa Karahancı ile AKMEK kurslarını ziyaret ederek kursiyerlerle görüşen Başkan Haluk Şahin Yazgı, hanımlara verilen hizmetten memnun olup olmadıklarını sordu. Kurs eğitimi alan hanımlar, Başkan Yazgı’nın kendilerini ziyaret etmesini değerlendirerek, “Başkanımıza bize böyle bir imkan sağladığı için öncelikle teşekkür ederiz. Bizleri ziyaret ederek isteklerimizi sorması daha çok mutlu etmiştir. Başkanımıza ve çalışma ekibine başarılar diliyoruz’’ şeklinde konuştu.
Aksaray’ın en önemli değerlerinin özellikle çini, ebru, tezhip ve hat sanatında yer bulmasıyla, AKMEK’e olan ilgiyi sürekli arttırıyor. Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, AKMEK’i daha geniş kitleye yaymak için belediyeye ait bazı sosyal tesisi de AKMEK’e tahsis etti. AKMEK’te üretilen ürünleri her zaman memnuniyetle karşılayan Başkan Yazgı, “AKMEK, belediyemizin hanımlara sunduğu en güzel sosyal projeler arasında. Burada değişik branşlarda yüzlerce hanım kurs eğitimi alıyor. Hanımlarımız boş vakitlerini değerlendiriyor hem de yeteneklerini keşfediyorlar. Öyle güzel eserler çıkıyor ki buradan; Aksaray’ımıza gelen misafirlere AKMEK ürünlerini hediye ediyoruz. Onlarda belediyemiz bünyesinde üretildiğini öğrenince çok güzel bir iş yaptığımız ortaya çıkıyor” dedi.
AKMEK’te konusunda uzman deneyimli eğitmenler eşliğinde verilen kursların umut vaat ettiğini aktaran Başkan Yazgı, “Burada verilen eğitimden sonra bazı hanımlar, kendi iç dünyalarını yetenekleriyle birleştirip eserlerine yansıtarak çok güzel çalışmalara imza atıyorlar. Biz AKMEK’in daha geniş kitleye yayılmasını sağlayacağız. Ve burada kurs sayısını artırıp Aksaray’ımızın en önemli değerlerini cam panel ya da küplerin içine yerleştirerek hediyelik eşya ürünlerini buradan yönlendireceğiz. Örneği eğri minaremizi, Ulu Camimiz, Somuncu Babamız, Ihlara Vadimiz daha sayamayacağımız birçok ürünün küçük maketini ya da cam küp paneli içine yansımasını neden burada yapmayalım ki. Biz hanımlarımıza güveniyoruz. Sizlere bu imkanı sunmaya çalışacağız” diye konuştu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Hep Birlikte Katma Değeri Yüksek İşlere İmza Atacağız

Hep Birlikte Katma Değeri Yüksek İşlere İmza AtacağızTOBB Aksaray Kadın Girişimciler Kurulu, seçimlerin ardından ilk aylık toplantısını

2019 Yılı İstihdam Teşvikleri ve Destekleri Tanıtım Programı düzenlendi

2019 Yılı İstihdam Teşvikleri ve Destekleri Tanıtım Programı düzenlendi“İstihdam Seferberliği 2019” tanıtımı ve istihdam teşvikleri ile ilgili

Çevre ve Şehircilik Bakanı Aksaray’da

Çevre ve Şehircilik Bakanı Aksaray’daÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum çeşitli inceleme ve ziyaretlerde bulunmak

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN