SON DAKİKA

AK Parti’de Temayül Yoklaması 18 Kasım’da

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » AK Parti’de Temayül Yoklaması 18 Kasım’da
15 Kasım 2018 - 13:52 | 34 kez okunmuş
AK Parti’de Temayül Yoklaması 18 Kasım’da

2019 Mahalli İdareler Seçimleri belediye başkan aday adaylığı sürecinin bugün sona ereceğini duyuran AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, “Temayül yoklamasını 18 Kasım Pazar günü 10.00-16.00 saatleri arasında tüm Türkiye’de aynı anda gerçekleştireceğiz.” dedi.

AK Parti’nin milletin teveccühünü almak ve beklentilerini karşılamak üzere çok titiz çalışarak uygun listelerle millete gitmeye hedeflediğini dile getiren Başkan Altınsoy, “AK Parti sadece seçim sürecinde değil her dönem hazır olmasıyla biliniyor. Biz her dönem hazır bir partiyiz ama seçim sürecinin yaklaşması sebebiyle Sayın Cumhurbaşkanımızın da talimatları üzere çalışmalarımızı hızlandırdık, gece gündüz hummalı bir çalışmanın içerisine girmiş bulunuyoruz.” diye konuştu.

Belediye başkanlıkları için müracaatların 16 Kasım 2018 Cuma günü saat 17.00 itibariyle sona ereceğini hatırlatan Altınsoy, il genel ve belediye meclis üyelikleri için 3 Aralık 2018 Pazartesi gününe kadar başvuruların alınacağını bildirdi.

Aday adayı müracaatlarının ardından temayül yoklamasının yapılacağına işaret eden Altınsoy, burada da bir yeniliğin ortaya koyulduğunu ve ilk kez e-Temayül şeklinde gerçekleştirileceğini açıkladı.

E-Temayül sistemi öncesindeki temayül yoklamalarının uzun bir süre aldığına dikkat çeken Altınsoy, yeni sistemle tüm Türkiye’de 1 günde bunun yapılacağını ifade etti.

Altınsoy, “Saat 10.00 ile 16.00 arasında gerçekleşecek olan temayül yoklamalarının hemen ardından saat 16’da kapanır kapanmaz inşallah sonuçlar elektronik ortamda tespit edileceği için Sayın Cumhurbaşkanımızın önüne anında yansımış olacak.” diye konuştu.

E-Temayül sistemiyle işlemlerin hızlanacağını ve yaklaşık 3 ton kağıt tasarrufu sağlanacağını belirten Altınsoy, zaman ve mesai israfını da önlemiş olacaklarını, geçersiz oy olmayacağını ifade etti.

Kurulan kabindeki bilgisayarlar üzerinden temayül yoklamalarının yapılacağını bildiren Altınsoy, çıkacak sonucun şehrimize ve teşkilatımıza hayırlara vesile olmasını diledi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Ak Parti Meclis Üyeleri Belli oldu

Ak Parti Meclis Üyeleri Belli oldu Ak Parti İl Genel Meclisi 1-MEHMET TÜZÜN 2-ABDİ OKUR 3-VEYSEL YILDIZ 4-FERHAN

İYİ Parti Meclis Üyeleri Belli oldu

İYİ Parti Meclis Üyeleri Belli olduSIRA NO ADI SOYADI ÖĞRENİM DURUMU MESLEK GÖREVİ ÖZHAN TÜREMİŞ LİSANS JEOLOJİ

MHP Meclis Üyeleri Belli oldu

MHP Meclis Üyeleri Belli olduMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aksaray Teşkilatları olarak; İl Başkanımız

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN