AK Parti 5. Olağan İl Kadın Kolları Kongresi yapıldı

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » AK Parti 5. Olağan İl Kadın Kolları Kongresi yapıldı
05 Şubat 2018 - 14:17 | 113 kez okunmuş
AK Parti 5. Olağan İl Kadın Kolları Kongresi yapıldı

Ak Parti Aksaray 5. Olağan İl Kadın Kolları Kongresi, Geçtiğimiz hafta sonu Endüstri Meslek Lisesi Konferans Salonunda gerçekleşti. Tek liste halinde gidilen kongrede Ferhan Polat Kongreye Katılan 315 Delegenin tamamının oyunu alarak, Ak Parti Aksaray İl Kadın Kolları Başkanı olarak seçildi.

Kongreye, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı, Ekonomi İşleri Başkanı Cevdet Yılmaz, Genel Merkez Kadın Kolları MKYK Üyeleri Zeynep Gül Yılmaz ve Halime Polat, Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Milletvekilleri Cengiz Aydoğdu, Mustafa Serdengeçti, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, önceki dönem milletvekilleri, önceki dönem il başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

“KONGREMİZ HAYIRLARA VESİLE OLSUN.”

İl Başkanı Altınsoy, burada yaptığı konuşmasında, “Bugün Aksaray İl Kadınlar Kongremizi yapıyoruz. Ak Parti’nin kurulduğu günden bu yana emekleriyle, katkılarıyla bütün performanslarıyla Ak Parti’nin başarısına büyük emekleri olan ve Kadın Kollarının her kademesinde görev yapmış ve yapacak olan tüm cefakâr vefakâr kadınlarımıza teşekkür ediyorum. Göreve geldiğinden bu yana yaz-kış demeden her şartta partimizin Aksaray’da başarılı olması için çalışan, emeği geçen kadın kolları Başkanımız Fazilet Hanıma ve yönetim kurulu üyelerimize değerli hizmetleri için teşekkür ediyorum.

Kadın kollarımızı bir kez daha özellikle selamlıyorum. Bu hareket hanım kardeşlerimizle güç kazandı, hanım kardeşlerimizin yüreklerini ortaya koymaları sayesinde bugünlere ulaştı. Bu kutsal davayı bir anne şefkatiyle, hanım zarafetiyle bir oya gibi işleyen hanım kardeşlerimize, bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.

Kongrelerimiz, Elhamdülillah bütün Türkiye’de olduğu gibi Aksaray’ımız da da büyük bir olgunlukla, Ak Parti’ye, Ak Partililere yakışır bir şekilde demokrasi şöleni olarak gerçekleşti. Ak Parti sevginin, hoşgörünün, uzlaşmanın buluştuğu, tüm renklerin alabildiğince dostluğa, arkadaşlığa ve kardeşliğe boyandığı yerin adresidir. Biz gönüller kırmaya değil, gönüller yapmaya geldik. Biz geleceğimizi kurmaya, yarınlarımızı inşa etmeye geldik.

Değerli dava arkadaşlarım, Kadınları dışlayan ikinci sınıf muamele yapan ülkeler asla ilerleyemez. Ak Parti her zaman kadınlarımızı önemsemiş, toplumsal hayatta, sosyal hayatta, siyasi hayatta yer alması için bütün engelleri kaldırmıştır. Artık kadınlarımız bütün alanlarda boy göstermektedir. Siyasette giderek artan bir şekilde yer alırken, hükümetimizin uyguladığı akılcı politikalarla çalışma hayatına daha rahat adım atmaları sağlanmıştır. Bunun bilincinde olan Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan kadının her alanda önünü açarak destek olmuştur. 15 Temmuz gecesinde bir millet ayağa kalkmıştır. Kadını ile erkeği ile kendilerini siper etmişlerdir. Ecdadımızdan aldığımız ilhamla bizde sesimizin yettiği en yüksek tonla içteki ve dıştaki düşman ve hainlere diyoruz ki; başaramayacaksınız, birliğimizi bölemeyeceksiniz, bayrağımızı elde edemeyeceksiniz, ezanlarımızı susturamayacaksınız, devletimizi yıkamayacaksınız. Biz inanıyoruz ki kadınlar erkekler yaşlısıyla genciyle ülkemizin her bireyi birlik olursa dünyayı ele alırlar.

Değerli dava arkadaşlarım, Bizler büyük bir davanın mensuplarıyız. Makamlar ve mevkiler önemli değil. Cumhurbaşkanımız her mitingde söylüyor. Bizim öncelikle milletimize verilecek bir

hesabımız var. Partimize verilecek bir hesabımız var. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımıza verilecek bir hesabımız var ama bundan daha büyük bir hesabımız var. Unutmayalım ki daha da büyük hesabımız var, o da Rabbimize verilecek hesap.

Değerli Kardeşlerim, Ak sevdamıza sahip çıkmalıyız. Çocuklarımızı güvenilir ellere bırakmak için sahip çıkmalıyız. Bu ülkede gelecekten umutla bahsetmek istiyorsak davamıza Partimize sahip çıkmalıyız.

Değerli Kardeşlerim, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Sadece Bizim Liderimiz değildir. Dünyada ki Mazlumların sesidir mazlumların lideridir komşu ülkelerdeki karışıklıklar ile sınırları yeniden çizmeye çalışıyorlar ama şunu söyleyelim sınırları çizmek bize ata mirası. Türkiye’nin adı olmadan izni olmadan dünyanın hiçbir yerinde sınır çizilemez.

Değerli yol arkadaşlarım, Başlamak, bitirmenin yarısıdır derler. Bir yandan başlattığımız güzel işlerimizi titizlikle takip ederek sonuçlandırırken, bir yandan da yeni çalışmalar için hazırlıklarımızı ihmal etmeyeceğiz. Onlara da devam edeceğiz. 2019, bu süreçte kritik bir dönemeçtir. Bunun için her fırsatta 2019’un önemine işaret ediyorum. Bu durumun farkında olan sadece biz değiliz. Ülkemizin ayağına çelme takmak isteyenler de 2019 ehemmiyetini gayet iyi biliyorlar. Onun için bu süreci çok dikkatli yönetmek mecburiyetindeyiz. Ana kademeden kadın ve gençlik kollarımıza kadar tüm teşkilatlarımız sorumluluklarının bilincinde olacaklarına inanıyorum. Türkiye’nin geleceğini şekillendirecek bir seçimin arifesinde olduğumuzun bilincinde olmalıyız. İnşallah devralacağımız bayrağı daha yükseklere taşıyarak, yaklaşan genel ve yerel seçimlerde Aksaray teşkilatı olarak yeni bir tarih daha yazmak zorunda olduğumuzu hatırlatmak istiyorum..

Partimizin vizyonunu, misyonunu insanlarımıza anlatarak sahada yapacağımız çalışmayla önümüzdeki seçimlerde en büyük katkıyı vermeye çalışmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle gece gündüz ev ev, kapı kapı dolaşmaya var mıyız? Var mıyız? 2019 yılında Ak Partinin bayrağını en yüksek noktalarda dalgalandırmaya var mıyız? Var mıyız?

Unutmayalım ki Taşları eriten suyun çokluğu değil sürekliliğidir. Yapmış olduğu güzel çalışmalarıyla Ak Partimize hizmet eden Kadın Kolları Başkanımıza başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, yeni dönemde görev alacak olan Kadın Kolları Başkanımıza ve ekibine de şimdiden çalışmalarında başarılar diliyorum.

Değerli Dava Arkadaşlarım, Bu mücadele sürecinde hayatını kaybetmiş dava arkadaşlarımızın her birine Rabbimden rahmet niyaz ediyorum. Rabbim bizi doğru yoldan, dosdoğru istikametten ayırmasın, Rabbim birliğimizi, dirliğimizi yol arkadaşlığımızı, kardeşliğimizi bozmasın. Rabbim muhabbetimizi eksiltmesin. Rabbim şuan Afrin’de mücadele eden Askerimizi muzaffer eylesin. Düşmanlarımızın üzerimizde uygulamak istedikleri oyunları bozsun Rabbim Tüm şehitlerimize merhamet etsin. Yakınlarına sabrı cemil versin. Allah yar ve yardımcımız olsun. Yolumuz ve bahtımız her daim açık olsun. Kongremiz hayırlara vesile olsun. Allaha emanet olunuz.” Dedi

“KONGREMİZ HAYIRLI OLSUN”

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, “Kadın Kollarımızın 5. Olağan Kongresi ilimize hayırlı olsun. Dünyada ve ülkemizde Sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik faaliyetler süregelmektedir.

Ancak bu aziz millet Sayın Cumhurbaşkanımızın her zaman yanındadır. Seçimleri biz sizlerle götürüyoruz. Bizim hareketimizin kalbi, hanım kardeşlerimizdir.

Biz bunun farkındayız ve bunun da kıymetini biliyoruz. Sahada sizlerin başı dik bir siyaset yapmanız için hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Aksaray’a çok ciddi yatırımlar yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Biz birlik ve beraberliğimizi korur, hükümetimize güç verirsek hizmetler devam edecektir. Dedi.

“ERKEKLER KADAR KADINLARDA YANIMIZDA”

Kongrede konuşan Milletvekili Cengiz Aydoğdu ise, “Bu teşkilatta yer alan herkes şunu bilsin. 15 Temmuz’da yaşamış olduğumuz o darbe olayında ben şuna inandım ki erkekler kadar kadınlarda bizim yanımızda. Nasıl Çanakkale Savaşı’nda o namlunun, tüfeklerin üzerine örtü atarak bu mermileri yetiştiren kadınlar ne ise bugün sizlerde aynı güç ve kuvvetle 15 Temmuz darbe olaylarında bu ülke için yanımızda yer aldınız. Allah hepinizden razı olsun. Başta bir önceki yönetime ve daha önceki yönetimde başkanlık yapmış tüm değerli üyelerimize ve yönetim kuruluna ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İnşallah yeni seçilmiş olan yönetimimiz ile birlikte daha iyi hizmetlere, daha nice başarılara, daha iyi ilişkilere taşıyabilmek için var gücüyle çalışacağına emin olarak şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“KADINA OLAN AYRIMCILIĞI KALDIRDIK” Ak Parti Aksaray Milletvekili Mustafa Serdengeçti ise partililere hitaben yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “2015 yılında milletvekili adayı olarak sizlerle birlikte tüm kadın kolları, gençlik kolları ile birlikte seçim çalışmaları yaptık. 2015’den bu güne kadar Aksaray Kadın Kollarında görmüş olduğum farkındalık ve teşkilatlanmalarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Beraber program yapabilme, beraber yeni projeler üretebilme konusunda gerçekten kadın kollarımızın katkısını hissediyorum. İnşallah bundan sonrada aynı şekilde devam eder. 2002 yılından bugüne eğer bir takım konuları başarabiliyorsak, milletimizin karşısına çıktığımız zaman anlattığımız anlatacağımız projeler oluyor ise işte bu başarı hepimizin başarısı. Türkiye’de 2002 yılında Ak Parti iktidara geldiği günden bugüne kadar kadınlar için yapmış olduğu çok önemli icraatlarımız var. En önemlisi kadına olan ayrımcılığı kaldırdık. Şuanda bulunduğumuz zamanın kıymetini bilmek için daha fazla çaba vermemiz lazım. Ümit ediyorum ki birlik ve beraberliğimiz oldukça bu ülkenin sırtını kimse yere değdiremeyecek. Daha çok çalışacağız, daha çok başaracağız. Kongremizin hayırlı uğurlu olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.”dedi

“GELENEĞİMİZİ UNUTMADAN GELECEĞİMİZE TAŞIYACAĞIZ”

Kadın Kolları Başkanı Ferhan Polat ise yaptığı konuşmasında, “16 Yıldır yılmadan, yorulmadan, gecesini gündüzüne katarak Ak Partinin ülkemizde başlattığı kutlu yürüyüşün yol arkadaşları ve onurlu duruşunun yılmaz kalesi Aksaray’ımızın koca yürekli kadınları hepinizi sevgiyle kucaklıyorum. Kıymetli misafirler gün birlik günüdür. Aksaray Kadın Kolları 5. Olağan Kongresinin partimize, ülkemize, Aksaray’ımıza hayırlar getirmesini yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Kurulduğu 14 Ağustos 2001 yılından bu güne kadar Ak Parti Aksaray Kadın Kolları teşkilatında görev almış kurucularımıza, başkanlarımıza, tüm yönetim kurulu üyelerimize buradan teşekkür ediyorum.

Değerli Misafirler, Kurtuluş Savaşında’da 15 Temmuz Gecesinde’de Vatanı, Bayrağı ve bağımsızlığı için canlarını ortaya koyan tüm yiğit kadınları hürmetle yad ediyorum.

Şehitlerimizin cefakar annelerine, boynu bükük eşlerine, geride bıraktıkları yetim ve öksüzlere Allah’tan sabır niyaz ediyorum. Elemlerini yüreğimizin en derinlerinden hissettiğimizi, her daim yanlarında olduğumuzu bilmelerini isterim.

Genel Başkanımız, Kurucu Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği üzere Ak Partimizin milletle el ele yürüyüşünde ve ülkemizin yeniden inşasında kadın kolları teşkilatımızın büyük emekleri ve duası vardır. Aksaray’ımızın Ak Kadınları olarak; bugün de yarın da ülkemizin yeni yönetim mimarisinde GELENEĞİMİZİ UNUTMAYIP GELECEĞİMİZE TAŞIYARAK önemli roller üstleneceğiz.

Liderimiz ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ardından inançla ve azimle yürümeye devam edeceğiz. Biz AK KADINLAR; uzun soluklu bir maratonun koşucularıyız. Bu davaya gönül verenlerin omuz omuza diri olarak, iri olarak ve BİR olarak bugünlere getirdikleri MUHTEŞEM MİRASI çoğaltarak bizden sonrakilere aktaracağız.

Değerli hazirun 2001 yılında başlamış olduğumuz bu kutlu yürüyüşte Teşkilatlarımızla birlik beraberlik içerisinde devam edeceğiz. Köklerimize, kültürümüze, tarih ve medeniyetimize yakışmayan hareketler içerisinde olmayacağız. Ve en önemlisi de ayrıştırmalara neden olacak fitnelere asla izin vermeyeceğiz. Ailenin ve toplumların direği olan kadınlar olarak; Devletine, milletine, bayrağına sadık nesiller yetiştirmek için dün olduğu gibi bugünde Nene Hatunları Şerife Bacıları olacağız.

Kıymetli Misafirler Bizler bu toplumda sadece ailenin temel taşları olarak kalmayıp GÜÇLÜ TÜRKİYE’NİN GÜÇLÜ KADINLARI olarak ülkenin varlığı, birliği, dirliği noktasında hep beraber el ele omuz omuza çalışacağız.

Değerli Dava Arkadaşlarım, 5. Olağan Kadın Kolları Kongremizde bizleri onurlandıran tüm misafirlerimize teşekkür ederim. Kongremizin hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Hepinizi hürmetle selamlıyorum. Allah’a emanet olun.” Dedi.

“BİR BAŞKA ÜLKENİN TOPRAKLARINDA GÖZÜMÜZ YOK”

Endüstri Meslek Lisesi Toplantı Salonunda yapılan kongrede konuşan Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz ise Afrin’deki operasyonu değerlendirerek, “Biz Afrin’de bir ülkeyi işgal etmek için bulunmuyoruz. Bir başka ülkenin topraklarında gözümüz yok. Biz orada, sınırımızda yuvalanmış olan terör odaklarını temizlemek üzere bulunuyoruz. O terör odaklarının arkasında bir takım uluslararası güç odaklarının, emperyal bir takım amaçlarla bulunduğunu biliyoruz. İnşallah bu oyunları bozacağız, sınır ötemizden başlayarak ülkemizin, insanımızın, milletimizin güvenliğini daha da pekiştireceğiz. Bu harekatın başarısı ile sınırlarımız daha güvenli hale geleceği gibi ülke içindeki güvenliğimiz de artacak. Buna ilave olarak o bölgelerde yaşayan kardeşlerimizin de huzuru artmış olacak. Onlarda bu terör örgütlerinden kurtulmuş olacaklar. Daha huzurlu bir ortama kavuşacaklar inşallah. Oralarda yaşayan herkes bizim kardeşimiz. Biz bu harekatı herhangi bir etnik gruba, bir inanç grubuna karşı yapmıyoruz. Biz bu harekatı terör örgütlerine karşı yapıyoruz. Orada bulunan Arap’ıyla, Kürt’üyle, Türkmen’iyle, diğer etnik gruplarıyla, inanç gruplarıyla herkes bizim kardeşimizdir. İnşallah geleceğimizi hep birlikte daha huzurlu bir şekilde inşa edeceğiz. Başkalarının oyunlarını bozacağız inşallah. Göbeğimizi kendimiz kesiyoruz, gücümüzle, kuvvetimizle bunu yapıyoruz. İnşallah uzun vadede bu fedakarlıkların ne kadar anlamlı olduğunu hep birlikte göreceğiz. Biz doğusuyla, batısıyla, kuzeyiyle, güneyiyle biriz. Beraberiz, kardeşiz. Hep birlikte Türkiye’yiz. Hiçbir uluslararası güç odağı içeride ve dışarıda, hainlik yapan hiçbir grup, hiçbir oluşum bunu bozamayacak inşallah. Cenabı Allah kardeşliğimizi daim kılsın, birliğimizi beraberliğimizi daim kılsın inşallah” dedi.

Protokol konuşmalarının ardından oylamaya geçildi. Oylamanın ardından oy sayımına geçildi. Kongreye Katılan 315 Delegenin tamamının oyunu alarak, Ak Parti Aksaray İl Kadın Kolları Başkanı olarak seçildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

AK Parti Belediye Başkan Adayı Dinçer’den ATSO’ya Ziyaret

AK Parti Belediye Başkan Adayı Dinçer’den ATSO’ya ZiyaretAk Parti Aksaray Belediye Başkan Adayı Evren Dinçer geçtiğimiz hafta sonu ilimiz

E-Ticaret Eğitimi ATSO’da Yapıldı

E-Ticaret Eğitimi ATSO’da YapıldıAksaray Ticaret ve Sanayi Odası ve Ahiler Kalkınma Ajansı iş birliği düzenlenen

AK Parti’den Adliye Teşkilatına Ziyaretler

AK Parti’den Adliye Teşkilatına ZiyaretlerAK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Belediye Başkan adayı Evren

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN