SON DAKİKA

Afrin’e 5 Günde 5 Tır Daha

Ana Sayfa » Haberler » İlçe Haberleri » Ağaçören Haberleri » Afrin’e 5 Günde 5 Tır Daha
24 Nisan 2018 - 12:54 | 103 kez okunmuş
Afrin’e 5 Günde 5 Tır Daha

Sarıyahşi Belediyesi, Ağaçören halkı, Kanuni Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Aksaray merkezde bir grup öğretmenin bağışlarıyla oluşan toplam beş tır insani yardım malzemesi Suriye’ye dualarla gönderildi. Halkın kaydadeğer destek verdiği insani yardım kampanyası kapsamında yardımların devam edeceği öğrenildi. Konu ile ilgili açıklama yapan Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Önder Özkan Aksaray’dan Suriye’ye 1 Ocak-24 Nisan 2018 tarihleri arasında 625 ton yardımın gittiğini belirtti. Gönderilen tırların un, patates, battaniye, yatak ve yeni kıyafetlerden oluştuğunu belirten Özkan, ilçe teşkilatlarının da katılımı ile kampanyaya desteğin arttığını söyledi.
Son gönderilen tırların Afrin’de dağıtılacağını ifade eden Aksaray İHH Başkanı Özkan, aynı zamanda il genelinde ihtiyaç sahiplerine de acil yardım hizmeti verdiklerini, bu bağlamda Aksaray’ın neresinden bir yardım talebi gelirse görevlilerin derhal müdahele ettiklerini ve imkanlar ölçüsünde gerekenin yapıldığını söyledi. Ramazan hazırlıklarına hız verdiklerini sözlerine ekleyen Özkan, her zaman olduğu gibi il ve ilçelerde en acil durumda olan ailelere ulaşacaklarını söyledi.
İHH Başkanı Özkan, Türkiye’nin zor bir dönemden geçtiğini, bir STK olarak toplumun maddi ve manevi anlamda güçlenmesi için ellerinden gelen katkıyı sağlamaya devam edeceklerini ifade etti.
Bağışlanan yardımlardan dolayı emeği geçen herkese teşekkür eden Özkan, bağış yapmak isteyen hayırseverlerin Aksaray İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği, Kuveyttürk Aksaray Merkez Şubesi
TR680020500009105070200001 nolu hesaba havale/EFT yapabileceklerini belirtti.

İlgili Terimler :

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

AKMÜB Başkanını Göreve Davet ettiler

AKMÜB Başkanını Göreve Davet ettilerAksaray Müteahhitleri AKMÜB Başkanını göreve davet ettiler. Müteahhitlerin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Müjdeyi Verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Müjdeyi VerdiAksaray heyetinin Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli ile Aksaray havzasının

İşçi ve İşverenlerimizin Yanındayız

İşçi ve İşverenlerimizin YanındayızAK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN