SON DAKİKA

Afrin Gazisi Anadolu Lisesinde

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » Afrin Gazisi Anadolu Lisesinde
16 Mart 2018 - 17:59 | 103 kez okunmuş
Afrin Gazisi Anadolu Lisesinde

Zeytin Dalı Harekatında yaralanan Uzman Çavuş Emre Özcan, Milli Eğitim Bakanlığının “Yurdumun Değerleri Etkinliği” kapsamında, Atatürk Anadolu Lisesinde öğrencilerle buluştu.

Milli Eğitim Bakanlığının “Yurdumun Değerleri Etkinliği” kapsamında bakanlığa bağlı okul pansiyonlarında, öğretim programlarında yer alan adalet, dostluk, dürüstlük, öz denetim, sabır, saygı, sevgi, sorumluluk, vatanseverlik ve yardımseverlik değerlerinin işlendiği “Yurdumun Değerleri” adlı sosyal ve kültürel etkinlikler yapılıyor.

Yurdumun Değerleri Etkinliği kapsamında Atatürk Anadolu Lisesi Kız Öğrenci Pansiyonunda kalan öğrenciler, Aksaray Şehitliği ziyaretinin ardından Zeytin Dalı Harekatında yaralanan Uzman Çavuş Emre Özcan ve annesi Ebru Özcan ile bir söyleşi gerçekleştirdiler.

Gazinin ziyareti Atatürk Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri tarafından büyük ilgiyle karşılandı. Okul konferans salonunda öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelen Uzman Çavuş Emre Özcan, Afrin’de yaşananları, askerlerimizin can siperane mücadelesini, Türk askerini dört gözle bekleyen Afrin halkını, Afrin halkının askerlerimizi bağrına basışını anlattı.

Gazinin annesi Ebru Özcan ise gazinin yaralanma anındaki metanetini, hastane sürecini ve bu süreçte yaşadığı duyguları öğrencilerle paylaştı. Duygusal anların yaşandığı söyleşide öğretmen ve öğrenciler gözyaşlarını tutamadı.

Afrin Gazisi Emre Özcan, öğrencilerin moralinizi nasıl yüksek tutuyorsunuz sorusuna “En büyük moral ve motivasyon kaynağımız sizlerden gelen mektup ve resimler. Türk askeri hem kendi sınırlarını korumak hem de zulüm altında inleyen halkı rahata kavuşturmak için o bölgede. Türk adaleti, yardımseverliği ve hoşgörüsüne güvenen bölge halkı her zaman bu millete dua ediyor” dedi.

Atatürk Anadolu Lisesi Müdürü Musa Solak, gazi ve annesine hitaben, “Bizler sizlerin sayesinde başımız dik, alnımız ak, rahat ve huzurlu yaşıyoruz. Sizlerden öğrendiğimiz vatan sevgisini, vatana hizmet etme şuurunu öğrencilerimize aktarmaya devam ediyoruz. Afrin’de yapılan mücadeleyi ve o mücadeledeki ruhu canlı şahidinden dinlemek öğrencilerimiz için ufuk açıcı bir çalışma oldu. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz adına teşekkür ediyorum” dedi.

Atatürk Anadolu Lisesi adına gaziye plaket verilirken, annesine de çiçek taktim edildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Yeşil Aksaray Oluşturulması İçin Çam Fidesi Dağıtıldı

Yeşil Aksaray Oluşturulması İçin Çam Fidesi DağıtıldıYeşil Aksaray slogan ile yürütülen çalışmalar kapsamında vatandaşlara ücretsiz

3 Aylık Ücret Desteği

3 Aylık Ücret DesteğiŞubat, Mart ve Nisan’daki işe alımlarda 3 ay boyunca ücret prim ve verginin

Sloganımız Daha Yeşil Bir Aksaray

Sloganımız Daha Yeşil Bir Aksaray15 Temmuz Milli İrade Meydanında İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Orman İşletme

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN