55 Çarşı Mahalle Bekçi Adayı Göreve Başladı

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » 55 Çarşı Mahalle Bekçi Adayı Göreve Başladı
25 Şubat 2019 - 15:05 | 30 kez okunmuş
55 Çarşı Mahalle Bekçi Adayı Göreve Başladı

772 sayılı Çarşı Mahalle Bekçileri Kanunu uyarınca son dönemde gerçekleşen istihdamlarla yeniden işlerlik kazandırılan ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda 2008 yılında yapılan değişiklikle Emniyet Hizmetleri sınıfına aktarılan Çarşı Mahalle Bekçilerimiz, önümüzdeki dönemde kamu güvenliğinin sağlanmasında genel kolluk kuvvetlerimize yardımcı mahiyette daha yoğun ve aktif görev ifa etmeleri amacıyla 73 ilimize 2018 Yılı 1. Döneminde 7.000 Çarşı Mahalle Bekçesi alımı planlaması yapılmış, daha sonra tahsis edilen kadrolarda artırıma gidelerek bu sayı 10.500’e çıkartılmıştır Polis Akademisi Başkanlığında oluşturulan komisyonlar marifeti ile alım süreci başlatılmış, mülakat ve yazılı sınav sonuçlarındaki başarı durumuna göre her il için asil ve yedek üyeler belirlenmiştir. Aksaray İl Emniyet Müdürlüğümüz bünyesinde istihdam edilmek üzere;80 asil,10 yedek Çarşı ve Mahalle Bekçisi adayı planlanmıştır. Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması ile Sağlık Kurulu Raporları olumlu sonuçlanarak ataması yapılan 55 aday 14 Ocak 2019 tarihinde Polis Akademisi Başkanlığı tarafından belirlenen POMEM Müdürlüklerinde eğitimlerine başlamış, 22 Şubat 2019 tarihinde Meslek İçi Eğitimlerini tamamlayarak, 25 Şubat 2019 tarihinde İl Emniyet Müdürlüğümüzde görevlerine başlamışlardır. Kalan 15 adayın ise 25 Şubat-05 Nisan 2019 tarihleri arasında Elmadağ Şehit Mustafa BÜYÜKPOYRAZ POMEM Müdürlüğünde Meslek İçi Eğitimine katılmak üzere planlamaları yapılmıştır. 55 Çarşı Mahalle Bekçisinin göreve başlamaları ile ilgili olarak 26 Şubat 2018 Salı günü Saat 17:00’da Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası önünde tören düzenlenecektir. Törene tüm basın mensuplarımız davetlidir.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Aksaray ihracat ve üretimde dengi illere göre daha iyi bir yerde

Aksaray ihracat ve üretimde dengi illere göre daha iyi bir yerde2019 yılı Temmuz ayı il İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Vali

Motorlarla Ses Terörü

Motorlarla Ses TerörüSes Kirliliği yaratan motorlulular, bu yarattıkları ses kirliliği ile özellikle

Yeni Doğan Kız Çocuğuna Yapay Yemek Borusu Yapıldı

Yeni Doğan Kız Çocuğuna Yapay Yemek Borusu YapıldıAksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bir ilk daha yaşandı.

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN