SON DAKİKA

31. İyilik Tırı Eskil’den

Ana Sayfa » Haberler » İlçe Haberleri » Eskil Haberleri » 31. İyilik Tırı Eskil’den
05 Ekim 2018 - 9:40 | 24 kez okunmuş
31. İyilik Tırı Eskil’den

Eskil Gönül Bağı Derneği ve İHH Eskil Temsilciliği işbirliğinde Suriye’ye bir tır un daha gönderildi.
Dua merasimine Eskil Belediye Başkanı Niyazi ALÇAY, Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Önder ÖZKAN, Aksaray Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Emin TETİK, AID Aksaray Başkan Vekili Cafer Tarık TALAŞLI, Eskil Gönül Bağı Derneği, İHH Eskil Temsilciliği üyeleri ve vatandaşların katıldığı görüldü.
Eskil Belediye Binası önünde yapılan dua ve uğurlama merasiminde konuşan İHH Eskil Temsilcisi Hacı Veli UZUN yapılan bağışların, hayata tutunmaya çalışan ve Suriye içinde yaşayan binlerce mağdur için hayati önem taşıdığını belirtti. Uzun, tüm Eskil halkına teşekkür etti.
Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Önder ÖZKAN Suriye’de yaşanan insani dramın devam ettiğini belirtti. Suriye’de ve birçok İslam ülkesinde yaşanan karışıklıklara bakıldığında İslam aleminin bundan büyük ders çıkarıp dayanışma ruhu ile hareket edilmesi gerektiğini vurguladı. Batman’da gerçekleşen terör olayında hayatını kaybeden askerlere Allah’tan şehadet, yaralılara acil şifa dileyen Özkan, Türkiye’nin büyük bir ülke olduğunu, büyüklüğünü bir yandan kendi derdiyle uğraşırken diğer yandan dünya müslümanlarının sıkıntılarına yetişmek için gösterdiği çabadan aldığını ifade etti.
Eskil halkının İnfak noktasında çok örnek bir duruş sergilediğini vurgulayan İHH Başkanı Özkan, başta dernek yöneticileri olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.
İl Vaizi Ali Ergin’in okuduğu dua ile yardım tırı Suriye’ye gönderildi.

İlgili Terimler :

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Yeşil Aksaray Oluşturulması İçin Çam Fidesi Dağıtıldı

Yeşil Aksaray Oluşturulması İçin Çam Fidesi DağıtıldıYeşil Aksaray slogan ile yürütülen çalışmalar kapsamında vatandaşlara ücretsiz

3 Aylık Ücret Desteği

3 Aylık Ücret DesteğiŞubat, Mart ve Nisan’daki işe alımlarda 3 ay boyunca ücret prim ve verginin

Sloganımız Daha Yeşil Bir Aksaray

Sloganımız Daha Yeşil Bir Aksaray15 Temmuz Milli İrade Meydanında İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Orman İşletme

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN