25 Aşçı Yardımcısı Sertifika Sahibi Oldu

Ana Sayfa » Haberler » Güncel Haber » 25 Aşçı Yardımcısı Sertifika Sahibi Oldu
12 Nisan 2018 - 18:30 | 90 kez okunmuş
25 Aşçı Yardımcısı Sertifika Sahibi Oldu

Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi iş birlikteliğinde 25 kursiyere aşçı yardımcısı sertifikaları dağıtıldı.

Bilhassa kadınların daha fazla aktif işgücü piyasasında yer alabilmesi ve çalışma hayatına dahil olabilmesi hedeflendiği aşçı yardımcılığı kurslarında 22 kadın üç erkek kursiyer sertifika almaya hak kazandı.

Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü arasında 10 Kasım 2017 tarihinde imzalanan protokol ile aşçı yardımcısı kursu düzenlendi ve yaklaşık 112 fiili gün teorik ve pratik bilgiler konunun uzmanları tarafından verildi. Meslek edindirme kursları kapsamında yeni bir meslek öğrenen kursiyerler günlük 25 lira cep harçlığı ile birlikte iş kazası ve meslek hastalığı genel sağlık sigortaları İŞKUR tarafından karşılandı. Kursiyerler daha kursları tamamlamadan özel sektör tarafından talep aldıklarını fakat uygulamalı girişimcilik eğitimi kursları ile süreci tamamlayarak kendi işlerinin patronu olmayı hedeflediklerini dile getirdiler.

AKSARAY’A HAS LEZZETLER YAŞATILACAK

Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mahmut AKKUŞ yapmış olduğu konuşmada Aksaray Halk Eğitim Müdürlüğü’nün başarılı çalışmalarını vurgulayarak İŞKUR ve Halk Eğitim Müdürlüğü iş birlikteliğinde son 1 yıl içerisinde 15 mesleki eğitim kursu açtıklarını 326 kursiyerin katıldığını ve 220 kadın katılımcının olduğunu dolayısıyla mesleki eğitim alan her 3 kişiden birinin bayan olmasının önemli bir gelişme olduğunu kaydetti. Temennimiz eğitimlerini tamamlayan kursiyerlere bir an önce çalışma hayatına dahil olması ve bilhassa kendi işlerini kurmaları hedeflenmektedir.

Aksaray mutfağına kalifiye elemanları yetiştirip temininde güçlük çekilen meslekler grubunda yer alması nedeni ile otellerin ve restoranların ihtiyacını karşılayacak Ayrıca geleneksel yemek kültürümüze sahip çık olacaktır.

Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi iş birlikteliğinde düzenlediğimiz kurslarda ayrıca Halk Eğitim Merkezi iş birlikteliğinde düzenlediğimiz kurslarda ayrıca Kadim Selçuklu ve Osmanlı Kültür mirasına sahip Aksaray İlinin tanımlarının arttırılması ve mutfağının yaşatılması da planlanmaktadır.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Hırsızlara Şok Operasyon

Hırsızlara Şok OperasyonAsayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği görevlilerince ilimizde

2. OSB kurulması için istişare toplantısı düzenlendi

2. OSB kurulması için istişare toplantısı düzenlendiAksaray’a 2. OSB kurulması için Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası ve OSB Müdürlüğünce

Yüksek verimli sığır ırkı için ilk adım atıldı

Yüksek verimli sığır ırkı için ilk adım atıldıKOP İdaresi, Aksaray Üniversitesi ve Damızlık Süt Sığırı Yetiştiricileri

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN