Dolar : Alış : 3.5000 / Satış : 3.5063
Euro : Alış : 3.9100 / Satış : 3.9170

15 Temmuz Bir Kurtuluş Destanı

Ana Sayfa » Haberler » 15 Temmuz Bir Kurtuluş Destanı
11 Ocak 2017 - 12:47 | 57 kez okunmuş
15 Temmuz Bir Kurtuluş Destanı

Aksaray Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti tarafından düzenlenen “15 Temmuz Bir Kurtuluş Destanı” adlı konferans büyük ilgi gördü. Aksaray’da, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında gerçekleştirilen ve her anlamda dolu dolu geçen programa özellikle gençler yoğun katılım gösterdi.
Aksaray Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti (AGYC) tarafından düzenlenen ve Gazeteci Yazar Osman Altınışık’ın konuşmacı olarak katıldığı “15 Temmuz Bir Kurtuluş Destanı” isimli konferans büyük ilgi gördü. Aksaray Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansa Aksaray Vali Yardımcısı Kubilay Ant, AK Parti İl Başkanı Abdülkadir Karatay, Belediye Başkan Vekili Süleyman Canbulut, Aksaray Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Akın, Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Yaşar Sarıkaya, il protokolü, sivil toplum kuruluşu başkanları, Aksaray Gençlik Merkezi Genç Gönüllüler Kulübü ve çok sayıda davetli katıldı.
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde önemli bir gazeteci yazar meslektaşlarını Aksaray ile buluşturmanın haklı gururunu yaşadıklarını dile getiren AGYC Başkanı Celil Acar, konferansın sonunda, AGYC tarafından düzenlenen fotoğrafçılık kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerlere de sertifikalarının dağıtılacağını ifade ederek, “meslektaşlarımız için mesleki eğitim kurslarına devam edeceğiz” dedi. Ankara’da, 15 Temmuz gecesinin canlı tanığı olan ve konferansa konuşmacı olarak katılan Gazeteci Yazar Osman Altınışık, Ankara’da o gece neler olduğunu anlattı.
Salonu dolduran, her yaş ve mevkiden Aksaraylının Altınışık’ın ‘o geceye’ dair anlattıklarını, büyük bir dikkat ve üzüntüyle dinledikleri gözlerden kaçmadı.
Soru cevap bölümünün ardından programın diğer bölümlerine geçildi. Programda, Aksaray Vali Yardımcısı Kubilay Ant ve Belediye Başkan Vekili Süleyman Canbulut da birer konuşma yaparak, gazetecilerin çok zor şartlarda görev yaptıklarını dile getirdi ve kendilerine teşekkür ettiler. AGYC’nin düzenlediği ve özellikle gençlerin büyük ilgi gösterdiği konferans programı, Osman Altınışık’ın Bir Kurtuluş Destanı isimli kitabını imzalayarak dağıtması ve gazetecilerin ‘Haber Fotoğrafçılığı” sertifikalarını teslim almalarının ardından sona erdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Vali Pekmez’den trafik uyarısı

Vali Pekmez’den trafik uyarısıVali Pekmez’den trafik uyarısı “Bayram’da hüzün ve acılar yaşanmasın” Vali

Uyuşturucu ile mücadele etkinliği daha da arttırılacak

Uyuşturucu ile mücadele etkinliği daha da arttırılacak26 Haziran Dünya Uyuşturucu ile Mücadele Günü kapsamında Aksaray’da düzenlenecek

Yetimleri Unutmayalım

Yetimleri UnutmayalımAksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Önder Özkan, Ramazan’ın

RastgeleSeçilen İçerik
Şehit Ailelerine ziyaret

15 Kasım 2016

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN