07-14 Ocak Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası

Ana Sayfa » Haberler » Belediye Haberleri » 07-14 Ocak Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası
08 Ocak 2018 - 12:22 | 54 kez okunmuş
07-14 Ocak Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı 07-14 Ocak Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası dolayısıyla bir açıklama yaparak Aksaray’daki görme engelli tüm vatandaşların Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası’nı kutladı.

Başkan Haluk Şahin Yazgı, Aksaray Belediyesi olarak engelli insanların hayatını kolaylaştırmak amacıyla önemli düzenlemeler yaptıklarını kaydetti.

Başkan Yazgı, “Engellilerimiz toplumumuzun ayrılmaz birer parçası. Engellilerimiz için ne yapsak azdır. Çocuklarımızın hayata tutunabilmeleri için onlar engelli sanat atölyesi açtık. Belediye Meclisimizden alınan kararla İndirimli su uygulamamız devam ediyor. Toplu Taşıma araçlarımız engellilere uyumlu ve engellilere ücretsiz. Yine engelli şarj istasyonlarımız insanlarımıza hizmet veriyor. Yine yollarımız ve kaldırımlarımızı yaparken engellilere uyumlu olmasına özen gösteriyor, çalışmalarımızı bu doğrultuda yürütüyoruz” diye konuştu.

Başkan Yazgı, Toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla dünyada her yıl 07-14 Ocak tarihleri arasında kutlanan Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası dolayısıyla Aksaray’da ki tüm görme engelli vatandaşların bu anlamlı haftasını kutladı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Ak Parti Temayülünde Nutku Akın’a ilgi

Ak Parti Temayülünde Nutku Akın’a ilgi18 Kasım 2019 Pazar günü Aksaray Ak Parti temayülünde aday adayı olan Nutku

Bilgi ve Birikim Sahibi Olmak Zorundayız

Bilgi ve Birikim Sahibi Olmak ZorundayızAK Parti’nin milletin teveccühü ile girdiği her seçimde birinci çıktığını

Aksaray’da 81 Eski Hükümlü ve Engelli Kendi İşinin Patronu Oldu

Aksaray’da 81 Eski Hükümlü ve Engelli Kendi İşinin Patronu OlduAksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mahmut AKKUŞ; Cumhurbaşkanımız

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN