Dolar : Alış : 3.7777 / Satış : 3.7845
Euro : Alış : 4.6367 / Satış : 4.6450

07-14 Ocak Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası

Ana Sayfa » Haberler » Belediye Haberleri » 07-14 Ocak Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası
08 Ocak 2018 - 12:22 | 11 kez okunmuş
07-14 Ocak Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı 07-14 Ocak Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası dolayısıyla bir açıklama yaparak Aksaray’daki görme engelli tüm vatandaşların Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası’nı kutladı.

Başkan Haluk Şahin Yazgı, Aksaray Belediyesi olarak engelli insanların hayatını kolaylaştırmak amacıyla önemli düzenlemeler yaptıklarını kaydetti.

Başkan Yazgı, “Engellilerimiz toplumumuzun ayrılmaz birer parçası. Engellilerimiz için ne yapsak azdır. Çocuklarımızın hayata tutunabilmeleri için onlar engelli sanat atölyesi açtık. Belediye Meclisimizden alınan kararla İndirimli su uygulamamız devam ediyor. Toplu Taşıma araçlarımız engellilere uyumlu ve engellilere ücretsiz. Yine engelli şarj istasyonlarımız insanlarımıza hizmet veriyor. Yine yollarımız ve kaldırımlarımızı yaparken engellilere uyumlu olmasına özen gösteriyor, çalışmalarımızı bu doğrultuda yürütüyoruz” diye konuştu.

Başkan Yazgı, Toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla dünyada her yıl 07-14 Ocak tarihleri arasında kutlanan Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası dolayısıyla Aksaray’da ki tüm görme engelli vatandaşların bu anlamlı haftasını kutladı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Altınsoy, İl Kongresinin ardından çalışmalarını hızlandırdı

Altınsoy, İl Kongresinin ardından çalışmalarını hızlandırdıAk Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Ak Parti 6. Olağan İl Kongresinin ardından

Başkan Yazgı, Öğrencilere Kitap Okumayı Tavsiye Etti

Başkan Yazgı, Öğrencilere Kitap Okumayı Tavsiye EttiVali Aykut Pekmez ve Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Yusuf Hakiki Baba Ortaokulunda

Türkiye Paralimpik Yüzme Şampiyonası Aksaray’da Devam Ediyor

Türkiye Paralimpik Yüzme Şampiyonası Aksaray’da Devam EdiyorTürkiye Paralimpik Yüzme Şampiyonası Aksaray olimpik yüzme havuzunda başladı.

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN